انتخاب زبان:

نشست سالانه جامعه اسلامی بوسنی و هرزگوین جهت آماده سازی و برنامه ریزی برای ماه مبارک رمضان

به گزارش انجمن دوستی ایران و بوسنی هرزگوین به نقل از دیالوگین شبکه جهانی سحر از سارایوو، جامعه اسلامی بوسنی و هرزگوین (IZuBiH) جلسه ای را تحت عنوان “زندگی دینی در رمضان” برگزار نمود. این جلسه که هر ساله توسط جامعه اسلامی به منظور آماده سازی و برنامه ریزی برای ماه مبارک رمضان برگزار می شود امسال در مرکز فرهنگی “ملک فهد” سارایوو برگزار و مفتی های شهرهای مختلف، ائمه جماعات و مدیران مدارس و موسسه های اسلامی در آن شرکت نمودند.

رئیس العلمای جامعه اسلامی بوسنی و هرزگوین، “حسین افندی کاوازوویچ” با اشاره به جنبه های اساسی ماموریت جامعه اسلامی گفت: “ماموریت و رسالت جامعه اسلامی بر اساس قرآن و سنت پیامبر می باشد که از یکی از مهمترین این مسئولیت ها امر به معروف و نهی از منکر می باشد. ما سعی کرده ایم که این کار را نه تنها در حوزه فعالیت های جامعه اسلامی بلکه در تمام سطح جامعه انجام دهیم.” کاوازوویچ در ادامه گفت: “آشفتگی های سیاسی به نفع و صلاح مردم ما نیست از این رو یکی از وظایف مهم جامعه اسلامی و ائمه جمعه این است که اجازه ندهند دعواهای سیاسی وارد جامعه شود.

مدیر بخش امور دینی جامعه اسلامی بوسنی و هرزگوین “نصرت آبدیبگوویچ” گفت که جامعه اسلامی با آمادگی کامل در انتظار ماه مبارک رمضان است و برنامه های متعددی را برای استقبال از این ماه در نظر گرفته است. دکتر “محمد الوشیخ” مدیر مرکز فرهنگی “ملک فهد” نیز از سوی سفارت عربستان سعودی در سارایوو اعلام آمادگی کرد تا به جامعه اسلامی برای برگزاری این مراسم ها کمک کند.

بر اساس تقویم جامعه اسلامی، ماه مبارک رمضان در بوسنی و هرزگوین امسال بیست و هفتم ماه می آغاز می شود. اولین نماز تراویح نیز در شب 26 می بعد از نماز عشا در تمامی مساجد خوانده می شود.


ساعت و تاریخ تهران
ساعت و تاریخ سارایوو
دفتر مقام معظم رهبریدفتر ریاست جمهوریصفحه اینستگرام انجمن دوستی ایران و بوسنی هرزگوینشبکه بوسنیایی سحررایزنی فرهنگی ایران-سارایووکانال تلگرامی انجمن دوستی ایران و بوسنی و هرزگوینموسسه علمی پژوهشی ابن سینا سارایوو